Gruber osvojio pol-poziciju, Pročik startuje prvi u drugom sprintu TCR Nemačka

Vozač “hjundaija” tima Engstler, 19-godišnji Niko Gruber osvojio je pol-poziciju za prvu trku TCR Nemačka na Hokenhajmringu.

On je s krugom u vremenu 1:48.019 bio za više od pola sekunde brži od “hjundaija” Jana Zajferta, a gostujući trkač Feliks Vimer, koji prvi put vozi novu “kupru leon kompetision”, kasnio je daljih 59 hiljaditih i osvojio treće startno mesto.

Još jedan minimalni zaostatak imao je Anti Buri, kojem je treće mesto izmaklo za 0,024 sekunde, pa će krenuti četvrti.

Solidnu premijeru u šampionatu imao je i Filip Valsdorf u Lubnerovoj “opel astri”, koji će startovati sa pete pozicije, ispred Renea Kirhera u “folksvagen golfu”.

Marsel Fugel bio je najbolje plasirani vozač “honde” na sedmom mestu, a vicešampion serije Harald Pročik nije mogao dalje od osme pozicije, ali mu je ona donela pol-poziciju na parcijalno inverznom startu trke 2.

Aktuelni lider prvenstva Dominik Fugel mučio se tokom kvalifikacija sa tehničkim problemima. Ušao je u Q2 rundu, ali ju je celu proveo u boksu i u njoj nije izvezao nijedan krug. Otud je rangiran kao deseti, iza Finca Harija Salminena, pa će u oba sprint vikenda krenuti iz petog reda.

Prva trka četvrte runde TCR Nemačka na programu je sutra od 11.50.