Tabela kaže: Vesnić vodi u TCR Istočna Evropa, Višomirski drugi

I posle drugog od šest trkačkih vikenda istočnoevropskog TCR prvenstva, srpski automobilista Milovan Vesnić vodeći je u generalnom plasmanu serije.

Vesnić je sa “kuprom” osvojio dve od dosadašnje četiri trke, jedan nastup je završio završio kao drugi, a jedan kao deveti.

Uz stečene kvalifikacione poene, on ima 79 bodova, što je 18 više od prvog pratioca i timskog kolege Jakuba Višomirskog.

Kao i prošle sezone, Višomirski se trka za ASK Vesnić i nastupa u “hondi sivik” FK2 generacije. Posle drugog i četvrtog mesta na Hungaroringu, Poljak je trke na Red bul ringu završio kao treći i četvrti i u zbiru ima 61 poen.

U generalnom plasmanu slede trojica Čeha.

Petr Čižek vozi sve trke i marljivo skuplja bodove u “kupri TCR” Fulin trkačke akademije. U dosadašnjem bilansu sezone ima treće, dva peta i jedno šesto mesto, pa je na tabeli treći sa 44 poena.

Četvrti je Jahim Galaš sa 40 bodova. On je u “golfu” ubeležio dva podijuma i jedno deseto mesto, ali ima i mađarsku trku u kojoj je zbog udesa ostao potpuno praznih šaka.

Takođe 40 poena ima i Tomaš Pekarž Mlađi, koji nije vozio Hungaroring, već je “reno megan” Vuković motorsporta premijerno izveo na asfalt u Špilbergu. Tamo je zabeležio četvrto mesto i pobedu – prvi trijumf za “megan” u bilo kom takmičenju.

Šestoplasirani u generalnom, Martin Riba se sa svojom “hondom” FK7 pojavio samo u Mađarskoj, dok je Austriju preskočio, pa je ostao na 38 poena, uknjiženih na Hungaroringu.

Posle horor vikenda u Budimpešti, Rudolf Pešović je osvojio 25 bodova u Špilbergu, gde je prvi put u sezoni izašao na podijum. Prezadovoljan skorom sa Red bul ringa, automobilista iz Gornjeg Milanovca sada je osmi u poretku TCR Istočna Evropa i ESET TCR.