Borković trijumfovao na Grobniku, Vesnić drugi, Milovanović osvojio dva boda

Srpski automobilista Dušan Borković pobednik je prve trke prvog trkačkog vikenda TCR Istočna Evropa, voženoj na autodromu Grobnik.

Drugi je kroz cilj prošao Milovan Vesnić, a treći stepenik podijuma osvojio je Matej Konopka.

Borković je startovao sa pol-pozicije i vodio od starta do cilja, dok je Vesnić odmah na startu prošao Konopku.

Po jedno mesto napredovali su i Stefanovski, sa sedmog na šesto, i Milovanović, sa 11. na 10. mesto.

U drugom krugu otkazao je auto Jablonskom, pa je na stazu izašlo sigurnosno vozilo.

Pre restarta izleteo je i Kišmarti-Lehner, a kad je trka ponovo puštena Borković je odmah napravio 1,5 sekundu prednosti nad Vesnićem uz najbrži krug trke 1,30:557.

Milovanović je napredovao još jednu poziciju, pa je kroz cilj prošao kao deveti, osvojivši dva boda.

Trka je ušla u mirnu fazu, a najveća bitka vodila se na začelju između Knega, Adameka i Čižeka. Taj tromeč završio se u korist Knega, a Čižek je nešto kasnije ispravio krivinu Zagreb i završio trku u šljunku.

Pred kraj distance odustao je i Kolakovski, pa je trku završilo 14 vozača.
Druga trka na programu je od 15.25 uz prenos na Jutjub kanalu Kreator TV.