Đirolami pobednik na Zolderu, na podijumu Bjerk i Taši

Photo Paulo Maria / DPPI

Argentinac Nestor Đirolami pobednik je prve trke prvog vikenda Svetskog kupa turing automobila.

On je startovao sa pol-pozicije i naizgled lako dovezao svoju hondu do trijumfa.

Iza njega je završio Ted Bjerk u “lynik&co”, a na treći stepenik podijuma se popeo Atila Taši u još jednoj “hondi”.

Đirolami je dobro startovao, dok je Žan-Karl Verne odmah izgubio dve pozicije, od Bjerka i Toma Koronela.

Koronel je ostao bez podijuma, ali je bio najbolje plasirani privatnik i najbolje plasirani “audi RS3 LMS”.

U trećem krugu eksplodirao je motor na “hondi” Estebana Gerijerija, a ista stvar desila se i Tijagu Monteiru nekoliko krugova kasnije.

Dobar tempo prikazan kroz treninge i kvalifikacije imala su i ostali vozači Cijan rejsinga. Santjago Urutija predvodio je kolonu plavih automobila na šestom mestu, ispred Jana Erlahera i Ivana Milera. Pred kraj distance Urugvajac se požalio da gubi ulje, pa je tim javio Erlaheru da će moći da ga prođe. Ipak, situacija se do kraja nije promenila, pa je redosled na cilju ostao isti.

Iza Milera je trku završio Natanael Berton, koji je u ranoj fazi trke pretekoa Žila Magnusa.

Branilac titule Norbert Mihelis imao je nekoliko veoma agresivnih manevara nad Lukom Engstlerom, kroz cilj je prošao 11, mladi Nemac je bio 12, a bodove su osvojili još i Niki Katsburg. Gabrijele Tarkvini i Mikel Askona, koji je bio najbolje plasirana “kupra”.

Danijel O Kifi je kroz cilj prošao kao 13, ali kao vajldkard vozač ne osvaja bodove.

Džek Jang je posle bliskog susreta sa Tarkvinijem oštetio svoj “reno megan”, pa mu je pokazana crno-narandžasta zastava, pa je morao da ode u boks.

Drzga trka na programu je danas od 14.15, sa pol-pozicije kreće Berton, a direktan prenos je na Eurosportu.