Jakopo Gvideti na pol-poziciji u Imoli

Vozač “honde” Jakopo Gvideti osvojio je pol-poziciju za pretposlednju trku TCR Italija 2020.

On je bio brži od lidera serije Erika Brijadorea u “audiju” za 0.072 sekunde, dok će treći startovati gost u TCR Italija Džonatan Đakon, takođe u “hondi”.

Povratnik u takmičenje Nikola Baldan uspeo je stigne do četvrtog startnog mesta, ispred Marka Pelegrinija, koji je najbolje plasirani vozač “hjundaija”.

Još jedan vozač koji je matematički u igri za titulu, Feliče Jelmini, krenuće u trci 1 sa pozicije šest, ispred Igora Stefanovskog i Mikela Askone. Španski gost imao je tehničkih problema s “kuprom leon kompetision”, ostao je bez struje i stao je na stazi, završivši kvalifikacije prerano.

Gostujući ruski trkači Jevgenij Leonov i Ibrahim Ahmadov zauzeće peti startni red, s tim što će Ahmadov biti na pol-poziciji za trku 2.

Salvatore Tavano, koji se sa Brijadoreom bori za titulu, imao je tehničkih problema s vešanjem “kupre leon kompetision”, pa će u obe trke startovati kao dvadeseti.

Prvi sprint na programu je danas od 16 sati.