Borković lako do trijumfa u Brnu, Vesnić četvrti, Pešović odustao

Srpski automobilista Dušan Borković pobednik je prve trke trećeg vikenda TCR Istočna Evropa.

On je startovao sa pol-pozicije i bez ikakvih problema priveo trku kraju kao vodeći, prošavši kroz cilj sa 7,865 sekundi prednosti nad Sandrom Zoubekom.

Iako je krenuo sa druge pozicije, Milovan Vesnić se nije dugo tu zadržao. Zoubek je na startu izgubio treće mesto od Kouržila, ali je brzo uhvatio ritam i pripretio Vesniću.

U drugom krugu je Austrijanac prošao Srbina, dok je Borković već napravio prednost od 3,7 sekundi.

Odiličan tempo imao je Šimon Jablonski, koji se nekoliko krugova borio za petu poziciju sa Makešom, kojeg je savladao i ustremio se na četvrtoplasiranog Kouržila.

Za to vreme, treći srpski predstavnik Rudi Pešović bio je prinuđen da odustane, a krug kasnije u boks je skrenuo i Kouržil.

To je širom otvorilo vrata Jablonskom, koji je u osmom krugu relativno lako prešao Vesnića i izbio na treće mesto.

Trka je posle toga ušla u mirnu fazu, a samo su Galaš i Vitke vodili ljutu bitku za za šesto mesto. Iz tog duela ipak je kao pobednik izašao Galaš.

Borković je prvi prošao pored karirane zastave uz najbrži krug trke (2,14:679), ispred Zoubeka i Jablonskog, četvrti je bio Vesnić, peti Makeš.

Iza Galaša i Vitkea završio je Višomirski, koji je krenuo sa 12. pozicije, a deseti je bio Adamek.

Drugi sprint češke runde TCR Istočna Evropa na programu je sutra od 14 časova.