Borković pobedio u Brnu posle starta sa 7. mesta!

Dušan Borković zabeležio je i četvrti trijumf u četiri ETCC trkačka vikenda. On je slavio u apsolutnom poretku na trci 2 u Brnu, prošavši kroz cilj samo tri desetinke ispred borbenog Mata Homole.

Inverzija plasmana prve osmorice u trci 1 dovela je Mihala Matejovskog na pol poziciju druge trke ETCC češkog vikenda. Iza vozača BMW-a 320si Krenek motorsporta u prva četiri reda poređali su se Roni Jost, Dejan Bulatović, Andreas Pfister, Petr Fulin, Davit Kadžaja, Dušan Borković i Mato Homola.

Matejovski i Kadžaja su na startu iz mesta iskoristili prednost zadnje vuče svojih BMW-a i zauzeli su vodeće dve pozicije u apsolutnom poretku. Sledili su ih Bulatović, Jost, Borković, Homola, Lalušić i Pfister.

11035738_10153273160601725_6295893769785566390_n

Na startnu rešetku je izašao Fulin, ali sa nje nije pošao. Njegova ekipa je u pauzi između trka zamenila glavčinu prednjeg levog točka, ali nije imala zamenu za polomljeno prednje desno staklo, pa je njegov tim upozoren da će s takvim autom biti i diskvalifikovan i novčano kažnjen. Stoga su Česi zaključili da im je pametnije da Fulda po podne ne pređe ni metar.

Kadžaja je iskoristio moć turboprehranjivanog motora i prestigao je Matejovskog, a u tom trenutku trećeplasiranom Bulatoviću izrečena je kazna prolaska kroz boks zbog preranog starta. Na polovini trke na čelu se učvrstila trojka u sastavu Kadžaja-Borković-Homola, a slovački trkač delovao je najagresivnije i napadao je Borkovića da bi poboljšao svoje izglede u borbi za naslov.

Matejovski nije mogao da odoleva ni “seatima” iz Monomarke, pa je pao na ukupno peto mesto.

983745_871302179573816_7227631348786275771_nGruzin, Srbin i Slovak prikazali su spektakularnu borbu na vrhu: u šestom krugu Kadžaju su na usponu pretekla oba “leon rejsera”, prvo Borković, zatim i Homola. Do karirane zastave Pančevac je odolevao, suparniku iz Bratislave, ali nijednom nije smeo da se opusti i spusti gard, pošto se razlika između njih merila desetinkama, a na cilju je iznosila 0,306 sekundi.

U stabilnom poretku od četvrtog mesta naniže trku su završilli Jost, Matejovski, Pfister, Lalušić i Bulatović, koji je vozio vrlo agilno, pa se i pored kaznenog prolaska kroz boks vratio u prvih osam.

Pobednici osme trke ETCC kupa po klasama su Borković (Monomarka), Kadžaja (TC2T), Matejovski (TC2) i Niklas Makšin (S1600).

U poretku SMT klase Borković je u ubedljivom vođstvu. Pančevac ima 76 poena, Homola 54, a malerozni Fulin ostao je na koti 51 i posle svog domaćeg takmičarskog vikenda skliznuo je na treće mesto. Dominaciju u ostalim klasama povećali su ljudi koji su u Brno i došli kao lideri: Kadžaja, Matejovski i Makšin.

tabela trka 2