Vozač Aditis rejsinga Martin Kadlečik pobedio je i u drugom sprintu prvoh trkačkog vikenda TCR Istočna Evropa na Grobniku.
On je startovao sa šestog mesta i uz malo muke uspeo da preuzme vođstvo i prođe pored karirane zastave kao pobednik i povede u generalnom plasmanu.
Sa pol-pozicije je krenuo Niko Pulić, ispred Frana DUbrete i Žarka Knega. Već do prve krivine u vođstvo je prešao Knego, a drugu poziciju je osvojio Petr Čižek.
Knego je u narednim krugovima uspeo da stekne prednost veću od dve sekunde, a Čižeka je počeo da sustiže Kadlečik. Borba između druge dvojice omogućila je Hrvatu da dodatno poveća prednost, ali kad je Kadlečik savldao Čižek ta prednost je počela da se topi.
Pred kraj distance Kadlečik je izbio na čelo, uz vešt i čist manevar, a Knego je morao da se zadovolji drugim mestom, dok je treći stepenik podijuma pripao Adamu Koutu.
Zbožinek je trku završio na četvrtoj pozicji, peti je bio Čižek, ispred Pulića, Miljkovića i Adameka. Trku nisu završili Dubreta i Fabijančić.
Sledeća runda TCR Istočna Evropa je poslenjeg vikenda u maju na Salcburgringu.