Monteiro trijumfovao pred domaćom publikom ispred Valentea i Hafa

Trka 2 na stazi Motegi u Japanu odvijala se onako kako je Honda priželjkivala na domaćoj rundi. Tijago Monteiro je od prve krivine poveo ispred Iga Valentea i Ivana Milera, dok je Niki Katsburg potonuo na pet mesto, a nešto kasnije i ispao iz trke.

U prvom krugu došlo je do ozbiljnih kontakata između Benanija i Mihelisa, zbog čega su obojica sletela sa staze, a Mađar je nešto kasnije odustao od trke. Lopesu je, takođe u prvom krugu, pukla guma, a tim je po ulasku u boks odlučio da se Argentinac ne vraća na stazu.

11215102_687525358014327_7677057658463204873_nTarkvini se dosta namučio sa Sitroenovim vozačima Maom i Lebom, a sa devetostrukim reli šampionom sveta borio se do poslednjih metara. Za to vreme je briljantni Rob Haf sa 13. startne pozicije došao do treće, gde je trku i završio. Njega su povremeno ugrožavali prvo Tarkvini, zatim Leb, ali je bivši WTCC šampion iskusno doveo svoju “vestu” do podijuma, iza Monteira i Valentea. Tarkvini je četvrto mesto izgubio u samom finišu, ali je barem Maa zadržao iza sebe.

Iako je Lopes ispao iz borbe za bodove u ranoj fazi trke, Miler to nije iskoristio. On je u petom krugu udario Valentea i oštetio sopstvenu haubu. Mehaničari su u boksu haubu pričvrstili lepljivom trakom, Ivan je potom nakratko izašao na stazu, ali do cilja nije stigao.

12002140_687524968014366_1713228821924752839_nPosle problema sa kočnicama u trci 1, Čilton i Koronel su odlično odvezli trku 2, završivši je na sedmom i osmom mestu, a debitant u Ladi Nikola Lapjer je uzeo prve bodove, prošavši kroz cilj kao deveti. Poslednji raspoloživi bod osvojio je Stefano D’Aste.