Rob Haf trijumfovao na Ano du Rinu, na podijumu i Benani i Askona

Britanac Rob Haf u “kupri” Zenge motorsporta pobednik je druge trke Svetskog kupa turing automobila na Ano du Rinu.

On je startovao sa druge pozicije iza Mehdija Benanija i posle dve krivine prešao u vođstvo koje nije bilo ugroženo do kraja distance.

Sjajan start izveo je lider serije Mikel Askona, nadoknadivši tri pozicije.

Tijaga Monteira je prvo savladao Žil Magnus, a zatim i Askona, a nekoliko krugova kasnije Španac je sjajnim manevrom savladao Belgijanca i popeo se na četvrto mesto.

Nakon toga, Mihelis je propustio timskog kolegu, pa se Askona na kraju popeo na treći stepenik podijuma.

Pobednik trke bio je Haf, ispred Benanija i Askone, četvrti je kroz cilj prošao Mihelis, peti Magnus, dok je Đirolami bio šesti.

U poslednjem spletu krivina u poslednjem krugu kontakt su imali Koronel i Gerijeri, do tada šesti i sedmi, pa su njihovi automobili ostali pored staze, ali su ipak rangirani kao 11. i 12.

U generalnom plasmanu i dalje vodi Askona, koji je sakupio 241 bod, 35 više od Đirolamija i 54 više od Hafa.

FIA će na sutrašnjem sastanku doneti odluku koje staze i kojih datuma će se voziti do kraja sezone, jer je azijska turneja otkazana.