Srpski tim Lein rejsing zadovoljan je pokazanim na gostovanju u ETC kupu u Brnu. Uz podršku Milovana Vesnića, u subotu su za kvalifikacije postavili set-ap za automobil Dejana Bulatovića, a za trke su ta podešavanja primenili i na drugi “rejser” Mladena Lalušića.
“Promenili smo malo pristup spremanju automobila zahvaljujući Vesniću. On je iskusan, a i smirio je sve, naročito Dejana”, kaže šef tima Miroslav Rastović.
“Posle ovoga što smo u Češkoj pokazali, mislim da je realno da se u budućnosti borimo za plasman u prvih pet, a Dejo možda i za prva tri. Međutim, kako sad stvari stoje, mi nećemo imati dovoljno sredstava da izguramo još dva trkačka vikenda u ETCC-u. Mladen se bori za titulu u CEZ enduransu i to nam je sad prioritet. Žalosno je što tako perspektivan mlad automobilista nema nikakvu pomoć od strane države i ja ovim putem apelujem da mu se pomogne, jer ovo je tek početak onoga što naš tim može da postigne”.
Heroj subotnjih kvalifikacija Dejan Bulatović otrkio nam je šta se sve dešavalo dok se borio sa Andreasom Pfisterom tokom trke 1.
“Pfister me je strašno iznervirao. U prvih nekoliko krivina me je neprestano gurkao, čak me je izbacio sa staze u jednom trenutku. Ta nervoza je učinila da budem dekoncentrisan na startu trke 2, pa sam zato i pogrešio i cimnuo auto pre nego što su se svetla pogasila”, kaže Bulatović i dodaje da mu je ovog vikenda sve leglo kako treba i da je bio veoma zadovoljan autom koji mu je Vesnić podesio. U prilog tome govori i podatak da je Crnogorac posle kazne prolaskom kroz boks trku završio na ukupno osmom mestu i da je zabeležio najbrži krug.
O planovima za ostatak sezone Dejo nije mogao da ništa da precizira, ali se nada da će voziti Seat leon Evrokup na Nirburgringu, najverovatnije bez Lalušića, koji će istog vikenda voziti CEZ.
S druge strane, Mladen Lalušić jedini nije mogao da kaže da mu je vikend u Brnu bio uspešan. Iako je osvojio nove bodove, imao je puno problema i sa zdravljem i sa koncentracijom.
“Mislim da mi ova staza jednostavno nije legla. Imao sam dobar tempo, ali ništa drugo nije bilo kako valja”, objasnio je Mladen. “Ja sam sad fokusiran na CEZ i osvajanje titule sa Urošem Brkićem u enduransu. To mi je prioritet u odnosu na Evrokup i ETCC”.
