
Kraft-Bambu rejsing i kompanija Lukoil postali su partneri i zajedničkim snagama napašće TCR Internacionalnu seriju 2015.
Ekipa će pod zvaničnim nazivom Kraft-Bambu Lukoil u inauguralnoj sezoni nove turing kategorije nastupati sa tri „seat leon kup rejsera“. Imena vozača još nisu objavljena, ali tim najavljuje snažnu postavu i jasnu nameru da se bori i za ekipnu i za vozačku titulu.
Kraft-Bambo rejsing bavi se turing trkama od 2009. godine, nastupao je u Britanskom i Svetskom šampionatu, a najveći uspeh zabeležio je 2013, kada je doveo Džejmsa Neša do pobede u vozačkoj kategoriji WTCC Jokohama trofeja. Ove sezone, tim se ponovo trka u Svetskom šampionatu, a tamošnji takmičar je Francuz Gregoar Demustije.
„Sa zadovoljstvom najavljujem naš ulazak u TCR Internacionalnu seriju sa tri automobila. Uzbuđeni smo što sarađujemo sa Lukoilom, oni ne samo što su izvanredan partner, već imaju i reputaciju firme koja podržava pobednike. Naš cilj je titula, mada znamo koliko će to biti teško, pored tolikih vrhunskih timova i vozača“, izjavio je direktor ekipe Ričard Kolmen.
Lukoil je tokom dve godine sponzorisao dva „seata“ u Svetskom šampionatu, vozili su ih Tarkvini i Dudukalo, a 2013. pojavio se kao sponzor Ivana Milera i ispratio je njegov pohod ka četvrtoj tituli prvaka sveta.
„Zadovoljni smo što možemo da poželimo dobrodošlicu Kraft-Bambu rejsingu i Lukoilu. To će biti moćan savez tima koji se potvrdio kao pobednik u mnogim različitim kategorijama i jedne od najdinamičnijih naftnih kompanija na svetskom tržištu. Činjenica da su ta dva prestižna brenda odlučila da uđu u TCR seriju u njenoj prvoj sezoni novi je dokaz da je TCR koncept zdrav i dobro utemeljen“, prokomentarisao je Marčelo Loti, direktor šampionata.
Seat sport stekao je još jednog klijenta visoke reputacije, a Haime Puđ, direktor Seat sporta, kazao je: „Oduševljeni smo što je tako iskusan i profesionalan tim kakav je Kraft-Bambu ukazao poverenje performansama našeg „leon kup rejsera“. Mi taj auto neprekidno dalje razvijamo i ubeđeni smo da će i Kraft-Bambu i „leon“ igrati značajnu ulogu u borbama za podijume.“
Pored Kraft-Bambu Lukoil tima, sa „seatima“ će na start TCR Internacionalne serije 2015. izaći i ekipe Target i Zenge motorsport, a u početnoj fazi prvenstva voziće ih i tim Engstler, pre nego što pređe na „VW golf“.